Барселона обърна 10 от Атлетико в Шампионска лига (ВИДЕО)

Барселона осъществи пълен обрат срещу Атлетико (Мадрид) от 0:1 до 2:1 в първия четвърфинален сблъсък от Шампионска лига на препълнения стадион „Камп Ноу“. Гостите могат да съжаляват за загубата, защото поведоха в резултата, но останаха с човек по-малко и допуснаха две попадения след почивката.

Фернандо Торес откри резултата в 25-ата минута, след като беше изведен на чиста позиция в наказателното поле на домакините от Коке и с премерен изстрел матира Клаудио Браво за 0:1.

Атлетико обаче не можа да се наслади особено дълго на преднината си, защото в 35-ата минута именно Торес бе изгонен дискусионно за втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

С два гола след почивката Луис Суарес се погрижи Барселона да отиде в Мадрид с минилане аванс, като и двете му попадения бяха реализирани с едно докосване – първо след като получи кълбото на празна врата след подаване на Жорди Алба, а при втория случай от другия фланг Даниел Алвес предостави кълбото на уругваеца и той хладнокръвно се погрижи Барса да поведе с 2:1.

Въпреки че Атлетико традиционно е един от трудните съперници на Барселона, каталунците изковаха общо седма поредна победа във всички турнири срещу „дюшекчиите“. Атлетико няма успех над Барса от 2014 година, когато го елиминира в четвъртфиналната фаза на Шампионска лига.