Барселона нанесе загуба на Хамбургер за 125 години (ВИДЕО)

снимка: fcbarcelona.com

Световният клубен шампион Барселона започна подобаващо още в първата си контрола, част от подготовката на каталунския клуб за новия сезон.

След като преди седмица отборът започна подготовка, днес „блауграна" победи с 2:1 Хамбургер на „Имтех Арена", като за германците това бе част от празненствата по повод 125-годишнината на клуба.

За съжаление на публиката в Хамбург каталунците бяха без голяма част от своите звезди, като най-голямата липса беше тази на Лионел Меси, а поради тази причина от немския клуб обещаха на феновете си да върнат част от парите, които те са заплатили за срещата с бившия шампион на Испания и Европа.

Срещата започна отлично за Барселона, която поведе в самото начало. Спряганият за трансфер в Милан Алексис Санчес беше оставен непокрит в наказателното поле при изпълнение на корнер. Той реши да върне назад, където на около 15 метра от вратата Дани Алвеш стреля силно в близкия ъгъл и даде аванс на своя тим.

Хамбургер се поокопити и в 20-ата минута на свой ред успя да отбележи. След като Мин Сон се отчете с пропуск минута по-рано, Маркус Берг успя да финтира Масчерано, но ударът му след това срещна гредата. Толгай обаче реагира бързо и отбеляза.

Барса обаче не се даде и в типичен стил започна да пресира своя съперник. Това обаче даде резултат чак в 37-ата минута, когато Дани Алвеш отне топката от футболист на Хамбургер и подаде към Афелай. Холандецът стреля много силно, но Адлер успя да спаси. Там обаче беше младата надежда Деулофеу, който при добавката реализира за 2:1.

През второто полувреме двата състава продължиха да играят динамично, но чистите положения бяха дефицит. Все пак на два пъти Максимилиан Байстер можеше да изравни, но първо Пинто спаси по чудесен начин, а вторият му удар мина край страничната греда.