Барселона надвиши 400 гола в Шампионска лига

Победата на Барселона над ПСЖ с 3:1 на "Парк де Пренс" почти сигурно класира каталунците на 1/2-финал в Шампионска лига. Това, което трябва да се отбележи, е, че вторият гол за Барса, дело на Луис Суарес, освен, че бе впечатляващ, бе и под номер 400 за отбора. Няколко минути по-късно нападателят вкара и втори гол.

По този начин отборът на Барселона вече има 401 отбелязани гола в Шампионска лига. Каталунците изостават единствено от Реал Мадрид, които са отбелязали 436 попадения в турнира.

Трети в класацията е петкратният носител на трофея Байерн (Мюнхен). Баварците са се разписали 349 пъти. За немците ще бъде много трудно в близките години да настигнат испанските отбори.

На фона на тези отбори нека видим как се представят английските представители. Манчестър Юнайтед е най-резултатният отбор от Острова с 343 отбелязани гола, а "червените дяволи" пропуснаха тазгодишното издание на Шампионска лига. С почти 100 по-малко са Арсенал, който имат 248 попадения, а лидерът във Висшата лига Челси има едва 234 гола в турнира.

Реал Мадрид е лидер и в класацията за най-много голове във всички европейски турнири. Белия балет е на първо място с 1016 попадения. Барселона отново е на втора позиция с 15 гола по-малко от "кралския клуб". Байерн (Мюнхен) е на трета позиция с 823 гола, а четвърти е италианският Ювентус.

Интересно е, че и четирите отбора имат шансове да продължат в турнира и да увеличат головата си сметка.