Барселона и Реал Мадрид с победи в Евролигата

снимка: fcbarcelona.com

Реал (Мадрид) се укрепи на върха в група Е на втората групова фаза, след като се наложи над ЦСКА (Москва) с 86:78 след продължения. Така мадридчани остават единствени без поражение в топ 16 след изиграването на първите шест мача.

Редовното време в мача на седмицата беше изключително равностойно и нито един от двата състава не взе аванс от повече от 7 точки. Малко преди края на срещата Руди Фернандес вкара два наказателни удара и фиксира крайното 66:66, за да се стигне до продължения.

В продълженията испанците наложиха волята си благодарение отново на Фернандес, както и на Серхио Лул, които взеха аванс. Джейси Керъл пък узакони успеха на Реал, след като в заключителните минути на продължението не пропускаше от наказателната линия. Иначе той завърши общо с 31 точки, като 6 от 8-те му опита от зоната за три точки бяха успешни. Руди Фернандес завърши с 20, като добави 13 борби и 5 асистенции.

За ЦСКА шестима състезатели приключиха с дабъл-дабъл, като Зоран Ерцег и Милош Теодосич завършиха с по 13 точки всеки.

В друг мач от група Е Жалгирис (Литва) съкруши АЛБА (Берлин) с 92:56 и прекъсна серията си от три поредни загуби. Берлинчани пък имат едва една победа от началото на етапа. Марко Попович вкара 22 точки и подаде 5 асистенции за литовската селекция, а Трамел Дарден добави 17.

В група F вече няма непобедени отбори, след като Барселона спечели с 85:66 над италианския Монтепаски (Сиена). Така двата отбора се изравниха на върха с по 11 точки, а към тях може да се присъедини и Каха Лаборал (Испания) при успех тази вечер над руския Химки. Анте Томич вкара 20 точки, взе 5 борби и подаде 5 асистенции за каталунците, а Хавиер Рабаседа се отличи с 16 за 18 минути на терена.

Защитаващият титлата си Олимпиакос (Пирея) се наложи над Фенербахче с 82:71. "Червените" от Пирея вече имат баланс 3-3. След 15:2 в началото и 20 точки разлика в началото на третата, победата им не подлежеше на съмнение.

Йоргос Принцезис вкара 11 от всичките си 13 точки преди почивката, Василис Спанулис също завърши с 13. За гостите от Истанбул общо 58 точки вкараха трима души - Боян Богданович, македонецът Бож Маккелъб и Дейвид Андерсен.