Барселона громи с 9:0 аматьори за Купата на Краля (видео)

Отборът на Барселона продължава да показва класата си без умора. След като спечели Световното клубно първенство през уикенда „блаугранас" трябваше да изигрят първия си мач отново в Испания в турнира за Купата на Краля.

За техен съперник на 1/16 финалите бе определен аматьорския Л'оспиталитет. Първата среща каталунците спечелиха с минималното 1:0, но този път нямаше как да им се размине на аматьорите. Каталунците отбеляза цели 9 гола за крайното 9:0, с което зарадваха привържениците си на „Камп Ноу".

Гуардиола даде почивка на някои футболисти като Лионел Меси, Виктор Валдес и Даниел Алвеш. Съответно младоците в тима получиха своя шанс и показаха, че знаят да играят като батковците си.

В 10-та минута Педро откри резултата от дузпа след като Куенка бе съборен в наказателното поле. Андрес Иниевста удвои в 19' след подаване на Фабрегас. Тиаго също се разписа след грешка защитата на гостите в 23'. Шави също бе точен в 36' отново след подаване на Фабрегас. Младокът Кристиан Тело направи 5:0 в 43' за да направи разгрома пълън през първата част.

След това още в 49' Куенка покачи на 6:0. Пет минути по-късно Тиаго се разписа отново. В 64' Тело вкара също втория си гол в мача, а крайното 9:0 бе фиксирано от Куенка.