Барселона докосва титлата след разгром в дерби (ВИДЕО)

Барселона не изпуска юздите в битката за титлата в испанската Примера дивисион и кръг преди края остава на върха в класирането с минимална преднина пред основните си преследвачи Реал Мадрид и Атлетико (Мадрид) – финалистите в Шампионска лига.

Всички двубои в Ла Лига от 37-ия (а и от предстоящия 38-ми) кръг се изиграха по едно и също време, като „блаугранас“ знаеха, че при две победи в последните две седмици на първенството ще им гарантират златото, независимо какво направят столичните колоси.

Барселона по крайно хладнокръвен начин спечели изключително категорично местното дерби с Еспаньол с 4:0 и продължава да води в таблицата след 37 изиграни кръга с актив от 88 точки.

Втори вече е Реал Мадрид, след като спечели с 3:2 домакинството си на Валенсия и събра 87 пункта. Атлетико (Мадрид), който бе с равен актив с Барса преди началото на предпоследния кръг, се срина на трета позиция, оставайки с 85 точки и губейки шансовете си да спечели титлата.

„Дюшекчиите“ изненадващо отстъпиха с 1:2 при визитата си на последния и вече изпаднал Леванте, с което се простиха с шансовете си да окупират върха за втори път в последните три сезона.

Домакините започнаха силно срещата и още в осмата минута Лионел Меси с перфектно изпълнен пряк свободен удар откри резултата за радост на „Камп Ноу“ - 1:0 след седмия гол от статично положение на Бълхата, който го поставя на върха в топ 5 първенствата на Европа по този показател. Общо за сезона Меси вече има 26 попадения и е трети в класацията на голмайсторите в Испания – той изостава от Кристиано Роналдо (33) и Луис Суарес (37).

Именно Суарес, който проспа първото полувреме срещу Еспаньол, избухна с две бързи попадения след почивката. Първото от тях в 52-ата минута бе асистирано именно от Меси, а в 61-ата Неймар предостави кълбото на уругвайския стрелец, който не сбърка за 3:0.

В 75-ата минута бе ред и на Рафиня да запише името си сред голмайсторите, и то само след като се бе появил на терена секунди по-рано на мястото на Иван Ракитич. В 83-ата минута бе ред и на Неймар да отбележи своя гол в мача, за да фиксира крайното 5:0 и да накара зрителите на „Камп Ноу“ да се подготвят по най-добрия начин за шампионското шампанско следващата седмица.

Barcelona 5-0 Espanyol - All Goals HD - 08-05-2016by try-akatsuki