Барса взе градското дерби и остава на върха в Примера (ВИДЕО)

Лидерът в Примера Дивисион Барселона със сигурност запазва първото място в испанския шампионат, след като днес "лос кулес" спечелиха с 2:0 градското дерби с Еспаньол от 33-ия кръг.

Попадения на Неймар и Лионел Меси преди почивката се оказаха достатъчни за крайния успех, с който Барса събра актив от 81 точки. Вторият Реал Мадрид изостава със 76, но "кралския клуб" все още не е изиграл двубоя си със Селта.

И двата тима завършиха двубоя с човек по-малко на терена. Ектор Морено и Жорди Алба бяха изгонени през втората част.

След почивката в игра се появи и Шави Ернандес, който записа своя мач №500 в Примера Дивисион.

Наставникът на Барселона Луис Енрике заложи на обичайното трио Меси - Неймар - Суарес в атака, докато Рафиня бе предпочетен за партньор на Андрес Иниеста в средата на терена. Серхио Бускетс зае обичайното си място на дефанзивен халф, докато Даниел Алвес, Жерар Пике, Хавиер Масчерано и Жорди Алба бяха подредени в отбрана пред вратаря Клаудио Браво.

Еспаньол разчиташе на Фелипе Сайседо в ролята на острие, докато Серхио Гарсия, Виктор Алварес и Лукас Васкес атакуваха от втора позиция. Каняс и Абрахам стартираха на позициите на вътрешни халфове за “лос перикос”.

Първата част протече под диктовката на гостите, които имаха видимо преимущество над своя съперник. Още в 6’ стражът на гостите Кико Касия трябваше да се намесва, спасявайки удар с глава на Луис Суарес след центриране на Неймар.

В 17’ обаче Касия бе безпомощен, а “блаугранас” излязоха напред в резултата. Луис Суарес пропусна по хитър начин центриране по земя на Жорди Алба, а връхлитащият Неймар насочи кълбото в мрежата, бележейки за 0:1.

Осем минути по-късно Барса стигна и до удвояване на резултата, като “лос кулес” вкараха след нова прекрасна акция в половината на Еспаньол. Този път Суарес и Иниеста разиграха на двойно подаване, преди топката да стигне в краката на Лионел Меси. Аржентинецът стреля от малък ъгъл и хитро вкара топката във вратата на “папагалчетата”, удвоявайки за 0:2 в полза на Барселона.

В 54’ се стигна до горещ момент в каталунското дерби, тъй като нервите взеха връх, а Барса остана с човек по-малко на терена. Жорди Алба изрита топката в изблик на ярост и получи жълт картон, а секунди по-късно испанският национал бе и изгонен. Бранителят реагира бурно на получения жълт картон, за което веднага получи и втори такъв, поемайки към душовете.

Само две минути по-късно Барселона бе близо до трети гол, но гредата помогна на Еспаньол. Лионел Меси преодоля Кико Касия, но един от страничните стълбове лиши аржентинеца от втори гол в срещата.

В 63’ Барселона пропиля нова възможност за трето попадение. Този път Луис Суарес влезе в ролята на асистент, а Неймар засече топката, но над напречната греда на вратата. В 69’ шанс се откри и пред домакините, но Серхио Гарсия не успя да затрудни Браво. В 75’ и резервата Кристиан Стуани стреля от нелоша позиция, но в аут.

В последните минути на срещата домакините също останаха с десет души на терена, след като Ектор Морено също получи втори жълт картон и последва Жорди Алба към съблекалните.