Барса вече чака подарък от Атлетико след 3:1 над Хетафе

Шампионът Барселона оглави поне за два часа временното класиране в испанската Примера Дивисион, след като днес възпитаниците на наставника Хосеп Гуардиола спечелиха с 3:1 гостуването си на Хетафе в атрактивен сблъсък на ст. "Колизеум Алфонсо Перес".

Дежурните си попадения за "лос кулес" реализираха Лионел Меси и Давид Вия, докато едно добави и Педро Родригес. За Хетафе от дузпа пък бе точен Ману дел Морал, като двата отбора завършиха срещата и с човек по-малко, след като Жерард Пике от гостите и Боатенг от домакините поеха към душовете.

Първото полувреме бе изцяло за "блаугранас", които се оттеглиха на почивка с два гола аванс в своя полза. Първи във вратата на Кодина се разписа Лионел Меси, който в 21' реализира 16-ия си гол за сезона. Давид Вия изведе аржентинеца на чиста позиция, а десетката на Барса изстреля топката покрай Кодина за 0:1.

В 32' резултатът бе и удвоен, като Давид Вия се реваншира за два сериозни пропуска преди това. Лео Меси върна услугата на Хлапака и го изведе очи в очи с Жорди Кодина, който отново бе преодолян - 0:2.

Втората част на "Колизеум Алфонсо Перес" бе далеч по-интригуваща, въпреки че всичко започна като по старому. В 62' резултатът бе направен класически, когато Педро Родригес се възползва от неубедителна намеса на Кодина и на празна врата отбеляза за 0:3.

В 66' обаче двубоят стана много по-интересен, когато гостите от Барселона останаха с човек по-малко на терена, а Хетафе получи шанс да изпълни дузпа в своя полза. Жерард Пике бе изгонен за игра с ръка в наказателното поле на Барса, а Дел Морал реализира от бялата точка за 1:3.

До края Хетафе осъществиха още няколко опасни атаки по посока вратата на Валдес, ала стражът на гостите демонстрира класа и отърва съотборниците си от напрегнати заключителни минути. Хетафе също завърши двубоя с човек по-малко, в следствие на изгонването на Боатенг, а в заключителните минути Лионел Меси можеше да отбележи и своя гол номер 17 за този сезон, ала аржентинецът пропусна очи в очи с Кодина.