Барса с Везенков с нов резил в Евролигата! Врагът Реал М мачка и е пръв

Баскетболният тим на Барселона за пореден път разочарова феновете си с болезнена загуба. Този път каталунците паднаха в Евролигата у дима от Баскония. Испанското дерби изненадващо се разви от началото до края в полза на гостите, които се поздравиха с успех със 93:79 точки.

Нашият играч Александър Везенков бе в игра, но не помогна особено на тима си.

Големият враг на Барса - Реал (Мадрид) е на другия полюс. "Кралете" победиха Емпорио Армани с 94:89 в мач от Евролигата. Успехът за момчетата на треньора Пабло Ласо дойде много трудно. На полувремето италианците водеха с 49:46, след третата част резултатът бе 73:69 отново за Емпорио. Едва в последната четвърт Реал (Мадрид) обърна развоя на двубоя.

Две минути преди края на таблото светеше равенство 85:85. Тогава на сцената отново излезе познатият лидер на мадридчани – Серхио Люл. Той отбеляза за 87:85. Густаво Айон покачи на 89:85, а хърватският талант Лука Дончич направи 91:85. Така след серия от 6:0 Реал (Мадрид) изтръгна победата, която удържа в последните секунди.

Реал (Мадрид) и ЦСКА (Москва) са лидери в класирането с по 15 победи и 5 загуби. Трети е Олимпиакос с една загуба повече, следват Фенербахче, Цървена звезда, Баскония, Панатинайкос и Дарюшафака. Първите осем отбора в редовния сезон ще се класират за 1/4-финалите.