Барса с убедителна победа като гост на Малага (Видео)

Барселона победи лесно Малага като гост с 1-4 и по този начин намали пасива си от Реал на върха на 2 точки. Въпреки че някои от титулярите на отбора останаха на резервната скамейка, играчите на Барселона нямаха проблеми срещу своя домакин и с хеттрик на Меси и попадение на Санчес спечели трите точки.

Първото по-сериозно положение в двубоя бе пред вратата на Барса. В 16-ата минута при центриране от корнер Иско засече топката с глава на близката греда, но Валдес спаси. При добавката на халфа вратарят на Барса отново се намеси умело.

Минута по-късно Пике имаше възможност да открие резултата, но ударът му с глава мина покрай вратата на домакините. В 24-ата минута и Адриано пробва своя късмет, но ударът му бе спасен.

В 27-ата минута грешка на десния бек на Малага Гамес едва не доведе до гол за Барселона, но вратарят Кабайеро изпревари Меси и спаси своя отбор. Три минути по-късно Меси, подобно на втория гол във вратата на Реал през седмицата, изведе Абидал на удобна позиция, но Кабайеро го пресрещна. Абидал върна на Меси, който шутира, но защитник на Малага изчисти от голлинията.

В 32-ата минута Малага контраатакува чрез Елисеу, който центрира в наказателното поле към Нистелрой, но той не можа да засече топката във вратата на Валдес.

В ответната атака Адриано Кореа получи топката на крилото и центрира около точката на дузпата. Там непокрит бе Меси, който с глава откри резултата в полза на Барселона.

В края на полувремето отново Нистелрой получи шанс да шанс да се разпише, но не можа да си поведе хубаво топката и пропусна още едно добро положение за Малага.

Още в началото на втората част Барселона отбеляза нови две попадения. В 48-ата минута Тиаго отправи далечен удар, който Кабайеро отрази. Впоследствие топката отново попадна в краката на халфа, ударът му отново бе спасен, но при добавката на Санчез топката най-сетне се оплете в мрежата.

Три минути по-късно Меси отне топката от Камачо, навърза няколко защитници на Малага и с точен удар в десния ъгъл на вратата на Кабайеро направи резултата класически.

В 74-ата минута Меси можеше да отбележи своя хеттрик, но уцели горната греда след изпълнение на пряк свободен удар. Все пак той отбеляза своя трети гол седем минути по-късно, с което поведе в голмайсторската листа на първенството с 22 попадения, с едно повече от Роналдо.

В 85-ата минута Малага успя да стигне до почетно попадение в срещата. Елисеу шутира отдалеч , Валдес спаси, но Рондон стигна до допката и от малък ъгъл успя да отбележи за 1-4.

След тази победа Барселона събра 44 точки след 19 мача и изостава на 2 точки от лидера Реал, който в късен мач приема коравия отбор на Атлетик Билбао. Малага заема 10-а позция с актив от 25 точки.