Барса с нова феноменална победа с 6:0 над Валядолид

снимка: БГНЕС

След като видя как Гонзало Хигуаин вкара четири гола за Реал по-рано същата вечер, Самуел Ето'о реши, че това не е достатъчно добро постижение и вкара четири за Барселона само през първата част за разгромната победа с 6:0 над Валядолид.

 

Още в 11 мин. Дани Алвеш даде добър пас зад защитата на гостите и за Ето'о не беше никак трудно да преодолее Серхио Асенхо. В 30 мин. Ето'о хитро подаде на Анри зад защитата, но ударът му беше париран от вратаря на гостите. Камерунецът дебнеше и успя да удвои резултата.

 

Ето'о реши да добави още два до почивката и това стана в 42 и 44 мин. Първо той получи чудесен пас от Меси, преодоля вратаря и заби топката в мрежата, а след това се възползва от ново нахлуване на аржентинеца в наказателното поле. Меси подаде към Анри, но топката се отклони и попадна право в краката на камерунеца, който не знаеше как да сбърка в този мач.

 

През втората част Ето'о реши да даде шанс за изява и на другите в отбора и в 70 мин. открадна една топка, която отиде към Гудьонсен и той направи фамозно изпълнение, прехвърляйки вратаря на Валядолид. Последният гол в мача беше дело на Анри в 83 мин., който се възползва от чудесно двойно подаване между Меси и Хлеб, което остави французина сам срещу празната врата.

 

Така Барса изнесе поредния си страхотен мач на „Ноу Камп" и ако точки се даваха за брой отбелязани голове, те отдавна щяха да са си осигурили титлата на Примера Дивисион, в класирането за която водят с две точки пред вечния съперник Реал.