Барса ревна за помощ след скандалното съдийство в мача с Бетис

снимка: БГНЕС/EPA

Треньорът на Барселона Луис Енрике призова въвеждането на технология на голлинията в испанското първенство, след като лошо съдийство решение отне редовен гол на неговия отбор срещу Бетис. Днес каталунците се добраха само до 1:1 при гостуването си на Бетис, което влоши ситуацията на отбора при гонитбата с Реал Мадрид и Севиля за титлата.

Шампионите останаха потресени, когато защитникът на домакините Кристиано Пичини отклони пас на Алейш Видал от Барселона към вратата. Топката пресече голлинията и на метър почти отвътре беше изчистена навън.

Съдиите не реагираха за гол, а бранителят на Бетис Айси Манди изрита топката още по-напред, за да не позволи на Барселона да стигне до равенството. Случката се разигра малко след гола на Алекс Алегрия в тяхна полза в 75-ата минута.

Манди се намеси още един път, пак за да изчисти центриране на Видал, малко преди да влезе топката зад голлинията. Гостите отново протестираха, много ожесточено, но този път в интерес на истината без основание. Луис Суарес изравни в 90-ата минута, но все пак каталунците изглежда ще изостанат от Реал (Мадрид).

"Ясно е, че съдията сбърка. Трябва да се измисли нещо, защото такива грешки и то във важни моменти направо могат да ти скъсат сърцето и слагат кръст на много усилия, заяви Луис Енрике.

Техническият директор на Барселона Хавиер Бордас пък директно призова Испанската лига да вземе пример от европейските и световните централи, които направиха важна промяна в полза на спорта.

"Няма какво да се чака толкова дълго. Нужно е да се въведат технологиите в спорта сега. Всеки може да сгреши, но самият факт, че си вкарал два гола и не са ти зачели нито един, е неприемлив. Какво да направим? Да вкараме четири пъти ли?, ядосва се Бордас в интервю за BeIN Sports.

Президентът на Лигата Хавиер Тебас заяви, че също е радетел за въвеждането на техноголия на голлинията, но през юни 2016-а година те са се отказали от въвеждането на ястребово око по икономически причини. Според него, за всеки стадион са нужни 313 725 долара, което няма как да бъде обосновано от маркетингова гледна точка.