Барса разчекна Реал, Канибала хапе до смърт

Барселона изнесе велик мач в Ел Класико срещу Реал и зарадва своите фенове с изразителна победа - 5:1. Меси липсваше, но пък Луис Суарес-Канибала бе на терена и разкъса "кралете" с хеттрик.

Тежкото фиаско най-вероятно ще коства поста на Хулен Лопетеги, под чието ръководство "кралете" се представят повече от разочароващо. Така се случи и на "Камп Ноу", където бившият национален селекционер трябваше да покаже, че заслужава вот на доверие. Уви, явно няма да го получи...

На другия полюс бяха играчите на Ернесто Валверде, които направиха изключително силен мач, с изключение на 10-15 минути в началото на второто полувреме.

Още в първите минути домакините се настаниха в половината на съперника и стигнаха до попадение след 11 минути игра! Отлична атака по левия фланг чрез Жорди Алба завърши с подаване към Коутиньо, който от точката на дузпата вкара за 1:0!

Снимка 386146

Голът вдъхна още по-голямо самочувствие на "блаугранас", които установиха тотален натиск и контрол в средата на терена, респективно и върху мача. Артур бе близо до удвояване на резултата, но удар на бразилеца от дъгата пред наказателното поле накара Тибо Куртоа да се разтегне максимално и да предотврати втори гол в мрежата си.

Той обаче дойде в средата на полувремето!

Жорди Алба намери Луис Суарес в наказателното поле, който бе повален от Рафаел Варан. Сигнал първоначално не последва, но след намеса на ВАР съдията правилно отсъди дузпа. От нея Луис Суарес покачи на 2:0!

Снимка 386156

До края на полувремето "кралете" опитаха по някакъв начин да се върнат в срещата, но бяха изключително безидейни и тромави. При 2:0 дойде и почивката...

В началото на вторите 45 минути в игра се появи Лукас Васкес, който видимо раздвижи атаката на "кралете". Именно с негово участие се стигна до намаляване на резултата! Резервата намери Иско отдясно в наказателното поле, който центриране остро, топката попадна в Марсело, за да може бразилецът от полупаднало положение да вкара за 1:2!

Голът на мадридчани за момент разклати увереността на каталунците, а Лука Модрич нацели гредата и пропусна да изравни!

Снимка 386160

На другата врата Луис Суарес също удари дирека след превъзходна атака, започнала от Ракитич и преминала през Сержи Роберто. Невероятен пропуск направи Карим Бензема малко преди да изтече 70-ата минута! Французинът получи идеална топка при центриране отдясно, но ударът му с глава пред вратарското поле мина над гредата!

Разковничето в мача дойде в 75-ата минута! Центрирана топка към Луис Суарес завърши с точен удар с глава на уругваеца от границата на точката на дузпата и в този момент стана ясно, че Барса ще вземе дербито - 3:1!

Снимка 386159

Но рециталът на Суарес продължи, пише топспорт! Нападателят се възползва от отличен пас отдясно в наказателното поле след грешка на Рамос, за да може с техничен удар да прехвърли Куртоа - 4:1!

Остана време и за резервата Артуро Видал да се разпише малко, след като се появи в игра! Чилиецът засече с глава центриране на друга резерва в лицето на Усман Дембеле, офоряйки катастрофата за Реал - 5:1!