Барса разби елини на старта в Евролигата, Везенков не вкара

снимка: twitter.com/FCBasket

Барселона започна ударно сезона в Евролигата, като на старта разби гръцкия гранд Панатинайкос с 98:71. Александър Везенков игра само 8 минути, повечето от които през първото полувреме, но не записа нито един кош. Българското крило пропусна две стрелби от тройката, но пък се отчете с две асистенции.

Силната игра на други двама от високите играчи на Барса - французите Кевин Серафен и Адриан Морман, не даде много шанс за изява на Везенков. Серафен записа 24 точки и овладя 9 борби, а Морман направи дабъл-дабъл - 16 точки и 11 борби.

Каталунците направиха цели 24 асистенции и превъзхождаха ПАО във всички компоненти.

Гръцкият състав се държа в мача само до почивката, но след това Барселона дръпна със силна трета четвърт, а в последната буквално довърши гърците. Никос Папас бе най-резултатен за ПАО с 20 точки.