Барса няма загуба без Меси от 2009 година

Лионел Меси може и да е най-добрият играч на планетата, но неговата Барселона доказва през последните години, че може да се справи и без наличието на най-добрия си играч на терена.

Снощи каталунците изиграха страхотен мач, като Фабрегас вкара хеттрик, а Алексис Санчес наниза два и даде две асистенции за победата с 5:0 над Майорка - двубой, в който аржентинският феномен нямаше как да вземе участие.

Това беше и 14-и пореден двубой, в който липсата на Меси не се отразява на тима, който вече има 11победи и три равенства в негово отсъствие в последните години.

Последното поражение на отбора беше точно срещу Майорка преди няколко години, като то дойде на 17 май 2009 година с 1:2 като гост на борещия се да не изпадне тим, и то в мач без значение за каталунците, които вече бяха завоювали титлата в Испания.

В същото време Алексис Санчес чудесно замести Меси в състава през целия двубой, като беше засенчен едиснтвено от първия хеттрик на Фабрегас с фланелката на Барселона, а и изобщо в кариерата му.

Статистиката сочи, че Санчес има изиграни 2050 минути през този сезон за каталунците, в които има 7 гола и 9 асистенции. Това означава, че чилиецът е директно замесен в 0.7 от головете на Барса за 90 минути игра.