Барса и Реал врътнаха 1:1 пред 92 000 на Ноу Камп

Барселона и Реал Мадрид извъртяха малко скучно 1:1 в поредното Ел Класико – първия рунд от 1/2-финалите за Купата на краля, игран пред 92 008 зрители на Ноу Камп късно снощи. Така двата испански гранда оставиха битката да се решава на реванша след три седмици в Мадрид. Звездата на Барса Лионел Меси остана извън стартовите 11, но се появи в игра в 63-ата и показа, че е възстановен от травмата си.

Гостите нанесоха ранен удар още в 6-та минута, когато Лукас Васкес откри след като засече подаване на Бензема отдясно. В 32-ата Малком центрира от поредно статично положение за Барса - Ракитич стреля с глава и нацели напречната греда. Като цяло гостите стояха по-добре преди почивката, а опитите на каталунците да наложат ритъма си останаха безуспешни. Домакините изглеждаха и твърде уязвими на контраатака.

В 57-та минута Барса изравни резултата. Вратаря Навас изби еднап топка след атака на Жорди Алба, Суарес нацели близката греда при добавката, отскочилата топка попадна у Малком, който реализира от трудна позиция за 1:1. С влизането на Меси играта на каталунците се оживи още повече, но до нов гол не се стигна.