Банско надви Калиакра с 1:0 в Каварна

Отборът на Банско победи с 1:0 Калиакра на стадиона в Каварна в среща от 7-ия кръг на първенството на единната "Б" група.

През първото полувреме футболистите на Калиакра задържаха повече топката и непрекъснато атакуваха, но не бяха точни в завършващите удари.

В началото на мача Цачев от отбора на домакините беше изблъскан в наказателното поле на Банско при остро центриране, но реферът прецени, че няма нарушение. Отборът от Банско разчиташе на контраатаки и до почивката организира две опасни положения, които бяха отразени с мъка от вратаря Илиев и от капитана на Калиакра Кичуков.

Пет минути след почивката Андреев проигра най-чистото положение, което създаде Калиакра за 90 минути игра. Дясното крило на домакините остана лице в лице срещу вратаря на Банско, но не успя да го преодолее.

В 57-ата минута при първата по-сериозна атака Банско изненадващо поведе в резултата - 0:1. Голът отбеляза с глава Благой Наков при центриране от ляво и колективна грешка на защитниците от Каварна.

В 70-ата минута и Мариан Иванов можеше да изравни, но се размина с топката пред вратаря на гостите. През последните 20 минути Калиакра опита да промени статуквото на терена, но нападателите от Каварна не успяха да преодолеят защитата на Банско.