Бандаловски с асистенция в Белгия

Българският нападател Костадин Хазуров изигра втория си мач  като титуляр от 25-и септември насам, като днес престоя на  терена 69 минути при успеха на Лиерс с 3:0 над Мехелен.

Шотландската резерва Антъни Уот, който влезе на мястото на  Хазуров обаче, се превърна в героя на жълто-черните с две гола  за 20 минути. Уот влезе при 0:0 и само 6 минути по-късно откри резултата.

Рашид Бурабия удвои преднината на домакините в 88-ата минута, а  в третата на допълнителното време отново Уот се разписа и оформи крайното 3:0. Победата донесе малко спокойствие за Лиерс, който събра 20  точки и се придвижи от 13-о на 12-о място в класирането. На 14-а позиция е Льовен, който размаза с 3:0 Серкъл Брюж.

Българският десен бранител Иван Бандаловски игра пълни 90 минути за домакините и асистира за третото попадение на своя отбор,  реализирано от Бьорн Рютинкс в 57-ата минута.

Македонецът Йован  Костовски откри резултата в 17-ата минута, а 12 по-късно Рютинкс покачи на 2:0.

Бандаловски беше най-съобразителен при спиране на защитата  на гостите, които очакваха да бъде маркирана засада. Той  открадна топката проби и центрира към включилия се Рюткинс,  който отбеляза второто си попадение в срещата.