Балотели спаси Милан от нов резил

Отборът на Милан записа нов неприятен резултат след като направи 2:2 при гостуването си на Ливорно в среща от 15-ия кръг на Серия А.

Росонерите“ отново разочароваха своите привърженици след като не успяха да вземат трите точки от Ливорно. Милан записа две победи миналата седмица в Серия А и Шампионската лига и това вдъхна много надежди на феновете, че черната серия е към своя край.

Марио Балотели откри резултата, но след това Ливорно обърна с попадения на Силигарди и Паулиньо. Балотели донесе точката за своя тим със страхотно изпълнение на пряк свободен удар. Слабата игра на „росонерите“ за пореден път им попречи да вземат трите точки. До края на декември Милан имат мачове с Рома и Интер в Серия А.

Срещата започна много добре за Милан и още в 8-та минута след самостоятелен пробив на Кака, бразилеца центрира към Балотели и той откри резултата.

Този гол успокои много футболистите на Милан. В следващите минути постепенно Ливорно взе инициативата. Така се стигна до 26-та минута, когато Лука Силигарди бе точен за 1:1 с много хубав изстрел от 20 метра.

4050470

Дори и след гола играта на Милан бе апатична и отбора не притесняваше своя съперник. В 38-та минута Валтер Бирса бе заменен от Стефан Ел Шаарави, заради контузия.

Второто полувреме Милан подобри малко играта си, но това не беше достатъчно защото „росонерите“ получиха нов звучен шамар. Този път Паулиньо в 58-та минута изведе домакините напред в резултата след много добра атака на Ливорно и слаба игра в защита за Милан.

Този гол посъбуди гостите и те започнаха да натискат своя съперник. В игра се появиха Нианг и Де Шилио, които трябваше да помогнат със своята скорост за атаките на Милан.

4050466

В последните минути Марио Балотели се ядоса и изравни резултата с невероятно изпълнение на пряк свободен удар от 26-27 мерта, който не остави шансове на вратаря.

Две минути по-късно Балотели можеше да се превърне в герой за своя тим след като с удар от 30 метра нацели горната греда. Ливорно също можеше да вземе трите точки, но Габриел хвана удар на Паулиньо.

Така Милан остава на осмо място в класирането на Серия А само с 18 точки, Ливорно има 13 точки на 16-та позиция в класирането.