Балотели обмислял да напусне терена заради расистки обиди

Звездата на Милан Марио Балотели е обмислял да напусне терена заради расистки обиди от феновете на домакините, по време на неделния мач с Форентина на „Артемио Франки", твърди италианският вестник Corriere dello Sport.

В крайна сметка 22-годишният нападател изигра пълни 90 минути в неделния двубой от Серия А, а „росонерите" пропиляха 2 гола аванс и завършиха наравно - 2:2.

Както често се случва напоследък, Супер Марио беше обект на расистки скандирания от част от привържениците на съперника и това е накарало тъмнокожият италиански национал да мисли за напускане.

Изданието припомня, че контролата на Милан с Про Патриа в началото на годината беше прекратена, след като Кевин Принс Боатенг отказа да продължи игра заради обидни подвиквания от феновете на скромния четвъртодивизионен тим.

Самият Балотели, който пристигна на „Сан Сиро" от Манчестър Сити през януари, беше наказан за 3 мача от италианската федерация заради словесни обиди към рефера по време на мача с Фиорентина.

Милан ще обжалва санкцията на звездата си с надеждата Супер Марио да е на линия за предстоящите срещи от Серия А, в които „росонерите" ще трябва да решат спора си с Наполи за второто място в Калчото.