Балъков с първа победа начело на Литекс

Отборът на Литекс се наложи с 3:1 над вицешампиона на Македония Хоризонт (Турново) в контролна среща, играна на стадион “Драгалевци” в едноименния столичен квартал.

За “оранжевите” това бе втора проверка и първа победа под ръководството на новия им старши треньор Красимир Балъков. В първия си летен спаринг те отстъпиха с 0:2 на Берое в Ловеч през седмицата.

За македонския тим като титуляр започна преотстъпеният от ЦСКА нападател Григор Долапчиев, но не успя да се разпише във вратата на ловчанлии.

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за отбора на Литекс, който поведе още в 3-ата минута. Автор на попадението стана друг бивш играч на ЦСКА - Омар Косоко, който навърза трима противникови бранители, преди да матира вратаря на Хоризонт с премерен изстрел.

Резултатът стана 2:0 след 17 минути игра, а точен за “оранжевите” бе Данило Асприля. Той се възползва от чудесно подаване на Петър Златинов в наказателното поле, след което излъга вратаря, за да запише името си сред голмайсторите.

Резултатът стана класически в 50-ата минута, когато капитанът на Литекс Николай Бодуров вкара рядко красив гол от воле. Той засече топката от въздуха след центриране на Васил Божиков, не оставяйки никакви шансове за стража на Хоризонт.

Македонците можеха да върнат едно попадение пет минути по-късно (55’), но ударът с глава на Пандевски срещна гредата. В 65-ата минута Григор Долапчиев се озова на стрелкова позиция, но топката мина встрани от вратата.

В крайна сметка гостите успяха да стигнат до почетно попадение в 83-ата минута, когато Даниел Ковачев засече центриране в наказателното поле, оформяйки крайното 3:1.