Балканско дерби дебне Лудогорец

И последният съперник, който може да се падне на Лудогорец на 1/16-финалите в Лига Европа стана ясен, след като ПАОК не успя да се пребори с АЗ Алкмаар и завърши на второ място в група L.

Двата отбора направиха зрелищно равенсто 2:2 в Солун, но заради повечето отбелязани голове на чужд терен холандският гранд се класира на първо място, тъй като и двата отбора имат равен брой точки - 12.

В първата среща ПАОК в последните минути стигна до 1:1 и днес излезе за победа, но гостите още в 31' успяха да открият резултата с гол на Том. До края на първата част обаче домакините успяха да изравнят, а точен бе Лукас от дузпа само 6 минути по-късно.

ПАОК натискаше здраво, но при контраатака за АЗ се стигна до втори пореден наказателен удар, реализиран от Гортер за 1:2. До края на срещата гръцкият гранд успя да стигне само до 2:2 в заключителните минути.

Така ПАОК се присъединява към елитната компания на Лацио, Днипро, Динамо (Киев), Суонси, Бетис, Анжи, Слован, Макаби (Тел Авив) и Есберг, които могат да се паднат на Лудогорец на жребия в понеделник.