Балкан си тръгна със загуба от Косово

снимка: botevgrad.com

Отборът на Балкан (Ботевград) загуби като гост от Сигал Прищина (Косово) със 71:89 точки в мач от втория кръг на редовния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Домакините започнаха изключително силно двубоя и поведоха с 20 точки разлика още след първите 10 минути - 33:13.

Отборът от Кoсово на няколко пъти повеждаше с 23 точки разлика преди полувремето да приключи при 18 - 53:35.

След почивката домакините водеха спокойно и не допуснаха играчите на Балкан да се доближат до тях в резултата. За победителите се отличиха Дардан Бериша с 21 точки, от които 6 тройки, 20 точки добави Кендрик Джоунс.

За Балкан най-полезни бяха Станимир Маринов с 19 точки и Иван Лилов с 12 точки. В следващия кръг Балкан гостува на македонския Кожув на 29 октомври (сряда).