Балкан с четвърта загуба в Балканската лига

снимка: Facebook

Отборът на Балкан (Ботевград) допусна четвърта загуба в Еврохолд Балканска лига по баскетбол за мъже. Българският тим отстъпи при гостуването си на шампиона на Косово - Пея с 67:79 (13:22, 22:26, 21:19, 11:12) точки.

Баскетболистите на Балкан бяха водени в този мач от помощник-треньора Васил Христов, тъй като Александър Тодоров остана в България поради здравословни причини.

В класирането Балкан се смъкна на предпоследно, осмо място с 3 победи и 4 загуби, а Пея е на седмо място с 3 спечелени и 5 загубени срещи. Лидер е Куманово 2009 (Македония) с 6 успеха и 3 поражения.

Домакините започнаха по-добре мача, изиграха силно първо полувреме и на почивката имаха аванс от 13 точки - 48:35. През третата част играчите на Пея поведоха с 16 точки - 56:40.

В последните 10 минути българите намалиха пасива до 6 точки, но не успяха да стигнат до обрат.

Най-резултатен за Балкан беше Иван Лилов с 16 точки, а по 11 точки добавиха Станимир Маринов и Ноа Далман (8 борби).

За домакините с 19 точки и 7 борби се отличи Герти Шима, а Самир Шаптахович завърши с 18 точки и 9 асистенции. Следващата седмица Балкан гостува на шампиона в турнира Галил Гилбоа (Израел).