Багдатис отстрани миналогодишния победител в Загреб

Шампионът от 2007 година Маркос Багдатис (Кипър) отстрани миналогодишния победител Иван Додиг на четвъртфиналите на турнира по тенис в хърватската столица Загреб с награден фонд 450 хиляди евро.

Поставеният под номер 6 Багдатис победи представителя на домакините Додиг с 6:4, 7:5 след 1:40 час игра, информира БТА. За място на финала кипърецът ще се изправи срещу словака Лукаш Лацко.

Лацко победи седмия в схемата Робин Хаазе (Холандия) с 6:4, 6:4 за 69 минути. Поставеният под номер 3 Михаил Южний (Русия) се класира за втори път за полуфиналите след 2007 година. Той се наложи със 7:6(10), 3:6, 7:6(6) над хърватина Иво Карлович.

Карлович наниза 22 аса, но в крайна сметка отстъпи след 2:42 часа игра. Следващият съперник на Южний ще бъде германеца Михаел Берер, който обърна квалификанта Юрген Мелцер от Австрия с 5:7, 6:4, 6:4. Берер, който е финалист в турнира в последните два сезона, пласира 13 аса при успеха за малко повече от 2 часа.