Багдатис и Чилич напуснаха турнира в Куинс

снимка: ройтерс

Маркос Багдатис (Кипър) и Марин Чилич (Хърватия) напуснаха турнира на трева в Куинс с награден фонд 750 хиляди евро, след загуби съответно от Михаил Южни (Русия) и Николас Махут (Франция).


Багдатис, финалист от Откритото първенство на Австралия през 2006 г., отстъпи в два сета на Южни - 6:4, 7:6, с което продължи линията на не особено успешно представяне в последно време. Кипърецът участва с „уайлд кард", но не съумя да напомни на себе си и да достигне до по-напреднала фаза на надпреварата.


От своя страна пък Чилич, поставен под номер 5 в основната схема, допусна изненадваща загуба в два сета от квалификанта Николас Махут (на снимката) - 7:6 (1), 7:6 (4).


По-късно днес е мача на нашия Григор Димитров срещу французина Жил Симон.