Бадема се върна и изведе ЦСКА 1948 до важен успех

ЦСКА 1948 изигра един от най-тежките си мачове от началото на сезона, но успя да победи 2:0 Банско. Успехът дойде с два гола на Андон Гущеров след почивката. Срещата беше белязана и от завръщането в игра на Емил Гъргоров. Бадема се появи на терена след почивката и това веднага пролича.

Гостите от Банско излязоха повече от мотивирани. Въпреки това ЦСКА 1948 натисна в началото и записа два опасни удара на Йоан Маринов. Най-чистото положение обаче дойде след самостоятелен пробив на Петко Петков и шут малко над гредата.

Банскалии постепенно изравниха играта и на свой ред имаха шанс чрез Сандев.

Втората част започна с непрекъснато лежане по терена на гостите. Те се въргаляха и искаха лекарска помощ при всяка спорна топка.  Това изнерви мача, на терена не спряха да хвърчат искри. Ритниците бяха кървави, ругатните цветисти.

Логичното все пак се случи след два пропуска на Гущеров с глава. В 73-ата минута ЦСКА 1948 получи фаул на границата на пеналта. Хаджи стреля страхотно, вратарят изби, но при добавката Андон откри за 1:0.

Гостите съвсем освирепяха на терена. С умна игра „червените“ запазиха инициативата и вкараха втори гол. Гущеров този път не сбърка с глава след центриране на Кристиян Михайлов.

Така лидерът запази преднината от 3 точки пред втория Хебър. В следващия кръг ЦСКА 1948 гостува на Балкан Ботевград. Но преди това в сряда е полуфиналът с Кариана за Купата на АФЛ.