Азаренка се класира за третия кръг в Пекин

Водачката в световната ранглиста Виктория Азаренка (Беларус) се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в китайската столица Пекин с награден фонд 4,8 милиона долара. Азаренка победи германката Забине Лизицки с 6:4, 6:2 за 80 минути.

Така за място на четвъртфиналите състезателката от Беларус ще се изправи срещу рускинята Елена Веснина. Защитаващата титлата си Агниешка Радванска (Полша) също продължава напред.

Поставената под номер 3 Радванска се справи лесно с участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Шуай Чжан с 6:2, 6:3. Полякинята ще срещне Лоурдес Домингес Лино (Испания), която отстрани британката Лора Робсън в мача между двете квалификантки със 7:5, 6:3.

Местната любимка На Ли разби рускинята Надя Петрова с 6:1, 6:2 за 79 минути в друг мач от втория кръг. Петрова, която през миналата седмица триумфира в Токио и спечели най-голямата титла в кариерата си, прекъсна серия от шест победи в шест мача срещу китайката. В спор за място на четвъртфиналите Ли ще играе срещу сънародничката си Шуай Пън.

Бившата номер 1 в света Каролине Возняцки (Дания) трябваше изигра втори тежък трисетов мач, но стигна до обрат срещу тайванката Су-Вей Хсиех с 6:7(5), 7:6(3), 6:0 след 2:48 часа игра. Така в третия кръг номер 10 в схемата Возняцки ще играе срещу петата поставена Ангелик Кербер (Германия), която разби квалификантката Лара Арубарена-Весино (Испания) с 6:2, 6:0 за 66 минути.

Поставената под номер 8 Саманта Стосър (Австралия) отпадна във втория кръг след поражение от германката Юлия Гьоргес с 6:7(2), 6:4, 7:5 след два часа и половина игра. Гьоргес ще се изправи в третия кръг срещу деветата в схемата Марион Бартоли (Франция), която спечели срещу квалификантката Аюми Морита (Япония) с 6:4, 6:3