Азаренка и Шарапова продължиха към полуфиналите в Пекин

Световните номер 1 и 2 Виктория Азаренка (Беларус) и Мария Шарапова (Русия) не срещнаха никакви проблеми в четвъртфиналните си мачове на силния турнир в Пекин (Китай) с награден фонд 4.828 милиона щатски долара.

Водачката в схемата Азаренка прегази изненадата на турнира - състезаващата се за Швейцария италианка Ромина Опранди, като ѝ даде общо два гейма - 6:2, 6:0 за по-малко от час игра. Вика имаше шест възможности за пробив в мача и не пропусна нито една от тях, за да се поздрави с бърза победа и да запази сили за полуфиналите.

В спор за място на финала представителката на Беларус ще спори с победителката от срещата между Марион Бартоли (Франция) и Карла Суарес Наваро (Испания), които играят по-късно днес.

Втората поставена Мария Шарапова също се класира за полуфиналите, след като спечели с 6:3 първия сет срещу Анжелик Кербер (Германия), а при резултат 3:0 за Маша във втория - германката се отказа заради контузия.

Следващата съперничка на Шарапова ще бъде победителката от двубоя между голямата надежда на домакините На Ли (Китай) и защитаващата титлата си от миналата година Агнешка Радванска (Полша).