АЗ Алкмаар стана последният участник в групите на Лига Европа

Холандският АЗ Алкмаар се класира драматично в групите на Лига Европа. Възпитаниците на Герт Вербеек загубиха с 0:2 на собствен терен от Атромитос (Гърция) в реванша от плейофите на надпреварата, но успехът с 3:1 като гост през миналата седмица прати отбора напред по правилото за повече отбелязани попадения на чужд терен.

Срещата между двата отбора беше доиграна днес, след като снощи беше прекратена в 59-ата минута заради пожар на стадиона и спиране на осветлението при резултат 1:0 за гостите, припомня БТА.

Двубоят вчера започна кошмарно за АЗ Алкмаар, като още във втората минута халфът Маркус Хенриксен беше изгонен пресилeно с директен червен картон след нарушение срещу аржентинеца Хавиер Умбидес, въпреки че телевизионните повторения не показаха да има контракт между двамата.

В 19-ата минута Атромитос получи правото да изпълни дузпа, след като вратарят Естебан Алварадо повали Танасис Карагунис в наказателното поле. Стражът обаче се реабилитира и спаси удара на Димитрос Пападопулос от бялата точка.

В 53-ата минута Пападопулос все пак даде аванс на гърците, а малко по-късно двубоят беше прекъснат.

При доиграването днес Атромитос стигна до втори гол 16 минути преди края чрез Карагунис, но АЗ Алкмаар успя да удържи и стана последният 48-и участник в груповата фаза на Лига Европа за този сезон.