Аякс на полуфинал за Купата на Холандия сред разгром над Витес

снимка: ajax.nl

Исландският нападател Колбейн Сигторсон вкара два гола за Аякс, който разгроми Витес с 4:0 в четвъртфинал от турнира за Купата на Холандия.

Двата отбора се срещнаха само преди няколко дни в първенството на страната и Аякс поведе с 2:0, за да загуби в крайна сметка с 3:2, припомня БТА. Сега обаче срещата се игра на стадиона в Емен, тъй като теренът на Гелредом не можеше да бъде използван.

Още в 7-ата минута Дани Хусен даде аванс на Аякс, а 10 минути преди края на първото полувреме на Витес на два пъти можеше да изравни. Яспер Килесен на вратата на Аякс отрази ударите на Патрик ван Анхолт и на Майк Хавенаар с глава.

Ласе Шьоне удвои преднината на Аякс в 59-ата минута, а Сигторсон направи последните два гола. В 81-ата минута той се разписа при добавка, след като вратарят на Витес спаси дузпа на Шьоне. Само пет минути по-късно исландецът, който през целия есенен полусезон беше измъчван от контузии, се промъкна през защитата и вкара за 4:0.

"Странна работа. Когато се събудих сутринта ми беше казано, че не съм в групата за мача. По-късно обаче заради травма на колега все пак попаднах сред тези на пейката и за 15 минути игра като резерва вкарах два гола", коментира след мача исландският голмайстор.