Аякс излезе втори след три точки в Загреб

Четирикратният европейски шампион Аякс излезе на втора позиция в група D на Шампионската лига, след като тази вечер холандският гранд взе ценен успех с 2:0 при гостуването си на аутсайдера в таблицата Динамо Загреб.

По този начин воденият от Франк де Бур състав измести Олимпик Лион от втората позиция в подреждането, докато хърватският шампион все още е без спечелена точка от три изиграни срещи до момента.

И двете попадения в полза на гостите паднаха през второто полувреме на двубоя, когато Аякс съумя да вземе своето в негостоприемния за всеки тим Загреб. Дерк Борихтер изведе своя тим напред в 49', като този резултат се запази до последните минути на мача, въпреки опитите на домакините да изравнят.

Крайното 0:2 бе оформено в даденото от съдията продължение, когато датският талант Кристиян Ериксен също записа името си сред голмайсторите и сложи точка на спора.

Така Аякс вече разполага с актив от 4 точки, колкото има и претърпелият днес тежка загуба от Реал Мадрид отбор на Лион, докато Динамо Загреб е с три поражения от три мача.