Напрежение на трибуните спря за минути България – Хърватия

Ексцесии по трибуните на Националния стадион „Васил Левски“ принуди главният съдия Антонио Лаос да прекрати за 120 секунди мача от втория кръг на квалификациите за Евро 2016 между България и Хърватия.

При резултат 0:0 в 23-ата минута изби напрежение между отделни части от близо 30-те хиляди фенове по трибуните. Чудесната атмосфера от началото на мача (помрачена първо с освиркването на хърватския химн) бе съвсем засенчена заради неразбориите в няколко сектора от стадиона.

Физически сблъсъци между фенове от Сектор „Б“ и полицията първоначално направиха впечатление, но секунди след това между Сектор „Г“ и блока с хърватски привърженици захвърчаха бомби и факли.

Полицията моментално мобилизира усилията си в конфликтната зона, заради която реферът от Испания спря действията на терена за около две минути, докато се успокоят страстите. Футболисти от двата отбора, включително Ивелин Попов, Ивица Олич и Дарио Сърна, отидоха до своите сънародници по трибуните и се опитаха да ги успокоят.

4118147

В крайна сметка след 25-ата минута двубоят бе подновен, а димът от факлите престана да се рее над Националния стадион.