Автогол на Бодуров закопа отбора му срещу Юнайтед в Лига Европа

С автогол на Николай Бодуров Манчестър Юнайтед започна обрата си от 0:1 до 5:1 срещу датския Мидтиланд, за да се класира на осминафиналите в Лига Европа. Скандинавците поведоха в резултата през първото полувреме, но българският защитник прати топката в собствената си мрежа, за да даде тон на възраждането на „червените дяволи“.

Систо с отлична акция между двама бранители си освободи позиция за стрелба в наказателното поле и по техничен начин прати кълбото в мрежата покрай плонжа на Серхио Ромеро за 0:1 в 28-ата минута.

В 32-ата обаче Бодуров засече центриране отляво на Мемфис Депай във вратата на Мидтиланд и допринесе несъзнателно за възхода на Юнайтед. Хуан Мата можеше да осъществи пълен обрат още преди края на първата част, но вратарят на гостите хвана удара му от дузпа.

Въпреки този сериозен пропуск, играта на Юнайтед не се разстрои и след почивката играчите на Луис ван Гаал се развихриха. Дебютантът Маркъс Рашфорд блесна с цели два гола в 64-ата и 75-ата минута – първо след отлично подаване на Мата от аутлинията, а след това с центриране от десния фланг на Варела за 3:1.

Андер Ерера реализира за 4:1 с точно изпълнение от втората отсъдена дузпа за „червените дяволи“ в мача, а в 90-ата Мемфис Депай с прекрасен изстрел от около 20 метра фиксира разгрома – 5:1.

С общ резултат 6:3 Юнайтед се класира на осминафиналите в Лига Европа и частично се реваншира на феновете си за нелепото поражение от Съндърланд в последния кръг от Висшата лига.

Отборът на Николай Бодуров пък започна обнадеждаващо реванша, но в крайна сметка се пропука катастрофално срещу по-класната селекция на Ван Гаал. За първи път от 2007 година Юнайтед бележи пет гола на свой терен в евротурнирите - преди 9 години потърпевш бе Рома, който бе разгромен със 7:1 в Шампионска лига.