
9-ият автогол в кариерата на Ричард Дън стана причина за пропуснатата победа на Астън Вила при гостуването на Куинс Парк Рейнджърс. Двубоят бе последен от програмата на шестия кръг в Премиършип и българският национал Стилиян Петров изигра пълни 90 минути за „виланите", които поведоха с 1:0 в 55-ата минута чрез точно изпълнена дузпа от Бари Банан. Домакините останаха с десетима души на терена в 90-ата минута, заради изгонването на Арман Траоре, но въпреки това стигнаха до точката, след като Ричард Дън си вкара автогол в 93-ата минута и по нещастен начин лиши тима си от победата.
Така двата тима остават с равен точков актив - по 8, като заемат 8-то и 9-тото място в класирането, въпреки че 10-ият Евертън има мач по-малко.
През първия половин час на срещата гостите от Бирмингам бяха регистрирали само една акция в предни позиции, която завърши безславно след опит за удар на Шарл Н'Зобиа. Домакините бяха доста по-активни и стреляха много по-често от опонентите си, но само веднъж нацелиха рамката на вратата, пазена от Шей Гивън. От друга страна Вила можеше да поведе в самия край на полувремето, когато Габриел Абонлахор от пряк свободен удар максимално затрудни голкипъра на домакините Пади Кени.
В 55-ата минута Стилиян Петров получи шанс да нахлуе в наказателното поле и да внесе напрежение в него, но пробивът му бе спрян от стража на КПР, който излезе и отне топката на българския халф.
120 секунди по-късно обаче подемът в играта на „виланите" след почивката бе материализиран, когато Арман Траоре повали Абонлахор в собствената си пеналтерия и получи жълт картон, като реферът отсъди и дузпа за гостите. Бари Банън бе точен от бялата точка и хладнокръвно реализира единственото оказало се попадение в срещата.
До края на срещата домакините пробваха да възстановят статуквото в резултата и пресираха опонентите си, като плюс това доминираха в притежанието на топката. В 69-ата минута Шей Гивън направи брилянтно спасяване и съхрани аванса на своя отбор, с което допълнително изнерви играчите на КПР.
В 90-ата минута изходът на двубоя изглеждаше предизвестен, след като Траоре получи втори жълт картон и остави съотборниците си пред непосилната наглед задача да търсят изравняване е продължението с човек по-малко.
В 3-ата минута на добавеното време обаче феновете по трибуните ликуваха, след като пробив отдясно завърши с центриране успоредно на голлинията, като на три метра от нея Стивън Уорнък плонжира и вместо да изчисти, прати кълбото в тялото на Ричард Дън, откъдето то се отклони в мрежата - 1:1.
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ