Автогол лиши Леверкузен от равенство срещу Байерн

Байерн Мюнхен направи поредна крачка към титлата след успех с 2:1 като гост на Байер Леверкузен в мач от 26-ия кръг на германското футболно първенство.

С деветата си поредна победа в Бундеслигата баварците събраха 69 точки и запазиха преднината си от 20 точки пред втория Борусия Дортмунд. Байер Леверкузен, който допусна едва втората си загуба като домакин през сезона в първенството, остана трети с 45 точки.

Гостите от Мюнхен контролираха мача и заслужено поведоха в 37-ата минута, когато Марио Гомес овладя на гърди подаване на Джердан Шакири, преодоля двама защитници на съперника и с прецизен удар от 13 метра прати топката в мрежата.

Малко по-рано Байерн можеше да поведе, но Гонсало Кастро изби от голлинията удар на Джером Боатенг с глава след центриране от корнер.

След почивката тимът на Юп Хайнкес продължи да контролира мача, въпреки че намали темпото. Байер стигна до изравняване четвърт час преди края при едно от малкото си положения. След центриране от ъглов удар Себастиан Бьониш продължи с глава и Симон Ролфес отблизо засече в мрежата на Мануел Нойер.

Двубоят отиваше към равенство, но в 87-ата минута с малко късмет Байерн все пак стигна до успеха - Себастиан Швайнщайгер центрира остро в наказателното поле, топката се отклони от дясното рамо на Филип Волшайд и влетя в мрежата на леверкузенци.