Австрия прегази Швеция по пътя към Евро 2016 (ВИДЕО)

Австрийският национален отбор се нуждаеше само от точка в гостуването си на един от основните си конкуренти в Група G – Швеция – за да си осигури два кръга преди края на квалификациите участие на Европейското първенство във Франция.

Вместо да се задоволяват с тази цел обаче, играчите на Австрия тотално съсипаха Златан Ибрахимович и компания и спечелиха по безапелационен начин с 4:1, като изпуснаха още куп положения, с които можеха да унижат съвсем домакините си.

Още в 9-ата минута от дузпа звездата на тима Давид Алаба откри резултата, но устремът на тима не спря дотам и в 38-ата Мартин Харник покачи на 0:2, възползвайки се от центриране на далечната греда на Янко и лоша подредба на бранителите на Швеция.

В 77-ата минута Янко с отлично движение се измъкна от опеката на защитниците в наказателното поле след пас на Алаба и с прецизен изстрел реализира за 0:3, което бе най-малкото като изражение поражение, възможно да се случи на Швеция.

В 87-ата минута падна и четвъртото попадение, отново дело на Харник, който бе намерен на празна врата на далечната греда с центриране успоредно на голлинията на Марко Арнаутович – 0:4. Макар и твърде закъснял, в 90-ата минута Златан Ибрахимович показа класата си с технично отиграване с външен фалц, послужило единствено за отбелязване на почетен гол за „Тре кронур“.

Австрия вече има 22 точки на върха в Група G и два кръга преди края на квалификациите се превръща в четвъртия отбор, класирал се на Евро 2016 след Англия, Чехия и Ислания (освен домакина Франция).

Sweden 1 - 4 Austria All Goals and Highlights...by funnyno1

Швеция се смъква на трето място в класирането, като остава с 12 точки. Вече две повече от скандинавците има Русия, която по същото време спечели със 7:0 гостуването си на Лихтенщайн (5 точки на 5 място).

Артьом Дзюба вкара цели четири гола в мрежата на аутсайдера, а по един добавиха Александър Кокорин от дузпа и Смолов и Алан Дзагоев.

All Goals _ Liechtenstein 0-7 Russia _ 08-09-2015by Bundes_Liga

Черна гора също има шансове за бараж, защото събра 11 пункта на четвъртата позиция, печелейки с 2:0 визитата си на Молдова в друг мач от вечерта. Стефан Савич откри резултата в седмата минута за гостите, а автогол на Рацу оформи крайния резултат.