Австрия отдалечи Ибрахимович и компания от Рио (ВИДЕО)

Австрия се наложи над Швеция с 2:1 като домакин в среща от група С на световните квалификации.

Попаденията за домакините реализираха Давид Алаба в 26-та минута от дузпа и Марк Янко в 32-та, а за скандинавците се разписа Йохан Елмандер осем минути преди края на двубоя.

Трите точки са изключително важни за австрийците в битката за второто място, за което Швеция е техен основен конкурент. С победата австрийците събраха актив от 11 пункта на втората позиция, докато "тре кронур" остават четвърти с 8 точки.

Ирландия, която надви Фарьорските острови с 3:0 също има 11 точки. Първото място заема Германия с 16 пункта. Тя е почти сигурен победител в групата.

На "Ернст Хапел" домакините излязоха напред с гол от дузпа на Давид Алаба в 26-та минута. Андреас Исаксон фаулира грубо Мартин Харник в наказателното поле и получи жълт картон, а от бялата точка футболистът на Байерн Мюнхен Алаба бе безпогрешен за 1:0.

В 32-та минута Мартин Харник центрира в наказателното поле, където с глава Марк Янко удвои, донасяйки сериозен аванс на своя тим.

Златан Ибрахимович и компания пробваха да се върнат в двубоя, но успяха да намерят път към вратата на Роберт Алмер в 82-та минута. Тогава Йохан Елмандер бе точен именно след асистенция на нападателя на Пари Сен Жермен.

До края обаче гостите не успяха да изравнят, дори напротив австрийците имаха няколко ситуации пред Исаксон, но в крайна сметка резултатът се запази.