Австрия излъга Русия, Украйна и Естония също с победи

Днес се изиграха общо пет срещи от квалификациите за Евро 2016.

Украйна победи Люксембург с категоричното 3:0, а точни за домакините бяха Артем Кравец, Денис Гармаш и Йевхен Коноплянка. Успехът, който постигна Украйн, им гарантира три точки, с които те се изравниха на втората позиция с настоящия европейски шампион Испания.

Естония записа втора победа в квалификационна група Е, след като се справи с последния в класирането Сан Марино с 2:0. Точен за естонците на два пъти бе Сегей Женьов.

В един от очакваните с най-голям интерес мачове, Австрия победи Русия като гост с минималното 1:0, а единственото попадение бе дело на Марк Янко. Домакините на следващото Световно първенство остават на третата позиция в група G с осем точки, а Австрия продължава да бъде лидер с 16.

Отборите на Лихтенщайн и Молдова не успяха да излъчат победител помежду си, след като през първата част Сандро Вийзер даде аванс на домакините, но две минути преди края на полувремето Джордж Богиу изравни и така и завърши мача. Лихтенщайн остава на предпоследната позиция с пет пункта, а молдовците са на последното шесто място с една точка.