Австралиец изпита гнева на Григор в Акапулко

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с победа в дебютното си участие си на турнира в Акапулко (Мексико) с награден фонд 1 454 365 долара. Българинът се наложи със 7-5 6-1 над Маринко Матошевич (Австралия).

Така Гришо се класира за втория кръг, където негов съперник ще бъде добрият му приятел извън корта Маркос Багдатис (Кипър), който очаквано елиминира представителя на домакините Мигел Анхел Рейес Варела след лесен успех с 6-2 6-4.

Това ще бъде пети мач между Димитров и Багдатис, като досега българинът е записал четири победи и една загуба, дошла след отказване заради контузия (на Уимбълдън през 2012 г. - б.а.).

Григор и кипърецът излизат на корта в сряда, като двубоят е трети в програмата на корт "Grandstand" и се очаква да започне около 03:00 - 04:00 часа българско време в четвъртък. Мачът отново няма да може да се проследи на живо, защото телевизионен е само Централният корт в Акапулко.

За успеха си срещу Матошевич Димитров си осигури чек за 16 625 долара от наградния фонд и 45 точки за световната ранглиста, но няма да ги прибави към актива си.

Това е заради правилото на ATP, според което за класирането на тенисистите в ранглистата се вземат 18-те им най-успешни турнира от последните 12 месеца.  За да вземе точки Гришо трябва да стигне до четвъртфиналите, за което му е нужна победа над Багдатис.

Иначе мачът със 71-ия в света Маринко Матошевич протече в двете крайности за първата ни ракета. Той започна лошо, допускайки пробив в седмия гейм на първата част, а при 5:3 за австралиеца - сервираше за оставане в сета.

Това се оказа и преломния момент в двубоя. Макар и много трудно Григор успя да измъкне подаването си, а след това на свой ред проби съперника си, след което стори това отново, за да затвори частта със 7-5.

Във втория сет имаше само един тенисист и това бе българинът, който поведе с 5:0, увеличавайки серията си на девет поредни гейма, преди Матошевич да успее да я спре. Веднага след това Гришо приключи, мача за крайното 7-5, 6-1.