Аугсбург и Вердер с победи

С два гола на полузащитника Андре Хаан Аугсбург се наложи с  2:1 над Майнц, а в късната среща Вердер пречупи Хановер с 3:2 и  се придвижи в първата половина на класирането.

В Аугсбург домакините стигнаха до успеха с головете на Хаан в  27-ата и в 49-ата минути преди Ерик-Максим Чупо-Мотинг да върне  едно попадение от дузпа в 59-ата минута, само две след влизането си на терена.

Гостите от Майнц финишираха мача с десет души, след като  вратарят-ветеран Кристиан Веткло получи червен картон в 88-ата  минута, причина за което беше повалянето извън наказателното  поле на Аркадиуш Милик.

Победата прекъсна серията от пет мача без победа за  Аугсбург, който се придвижи на 13-о място с 13 точки, колкото  имат още Майнц, Хановер, Щутгарт и Хофенхайм.

"Мачът беше доста нервен в края си, защото в последните  срещи получавахме късни голове. Но днес направихме едно чудесно  първо полувреме и заслужихме успеха, коментира наставникът на  Аугсбург Маркус Вайнцирл.

За гостите това е четвърта поредна  загуба като гост.

Сантяго Гарсия вкара четири минути преди края на редовното  време първия си гол в Бундеслигата, който се оказа победен за  3:2 за Вердер у дома срещу Хановер.

Унгарският нападател Саболч  Хущи откри резултата за гостите от дузпа в 20-ата минута, която  беше отсъдена заради фаул на Клеменс Фриц срещу него самия.  Вердер също получи дузпа минути по-късно, когато Елхеро Елия  фаулира Салиф Сане, а Аарън Хънт изравни за домакините.

В 38-ата минута Седрик Макиади изведе Вердер напред с гол с  глава, но малко преди края на първата част японският защитник  Хироки Сакаи изравни за Хановер с топовен удар от 25 метра, при  който вратарят Себастиен Миелиц не се намеси по най-добрия  начин.

Но Гарсия, който дойде от Палермо в последния ден на  трансферния период, се разписа с глава от близко разстояние при  добавка. Хънт стреля от фаул, вратарят Цийлер отрази удара му,  но нямаше шанс при втория опит.