Атлетико също крачи към 1/8-финалите

Отборът на Атлетико Мадрид вече мисли за 1/8-финалите на Купата на Краля, след като днес носителят на трофея не срещна никакви проблеми при гостуването на Сант Андреу в мач от 1/16-финалната фаза на турнира.

"Дюшекчиите" постигнаха разгромен успех с 4:0 и обезмислиха реванша на "Висенте Калдерон", взимайки повече от комфортен аванс.

Наставникът на мадридчани Диего Симеоне очаквано даде почивка на някои от лидерите, като на пейката останаха Давид Вия и Диего Коща. Въпреки това обаче първият дори успя да отбележи един от головете за своя тим днес.

Още на почивката Атлетико вече имаше аванс от два гола на сметката си. Раул Гарсия откри за гостите в 13', а Арда Туран удвои в 20'.

Отново турският национал покачи на 0:3 в 56', а крайното 0:4 бе оформено от Давид Вия шест минути преди края.

По-късно тази вечер участието си в турнира стартира и миналогодишният финалист Реал Мадрид.