Атлетико се върна на победния път (ВИДЕО И СНИМКИ)

Отборът на Атлетико Мадрид запази дистанцията от 3 точки зад лидера Барселона, след като тази вечер "дюшекчиите" се върнаха на победния път с успех от 2:0 над Хетафе в среща от 11-ия кръг на Примера Дивисион.

През миналата седмица Атлетико допусна поражение от Валенсия на "Местая", но тази вечер футболистите на Чоло Симеоне се реваншираха пред собствените си фенове на "Висенте Калдерон".

Адриан Лопес и Арда Туран се разписаха за домакините още през първата част, което и се оказа достатъчно за крайния успех на "рохабланкос". Така Атлетико записа 9-а победа от 11 мача и събра актив от 28 точки, разполагайки с 8 повече от Реал Мадрид. В момента "белите" играят с Леванте.

Макар и без отбелязан гол от Радамел Фалкао в днешния ден, Атлетико съумя да вземе своето. Резултатът откри Адриан Лопес, който в 24' матира стража на Хетафе Микел Анхел Моя. Нападателят остана непокрит в наказателното поле на гостите и реализира първия си гол в Примера Дивисион за сезона - 1:0.

Резултатът на "Калдерон" бе удвоен в края на първото полувреме, когато Арда Туран покачи на 2:0. Турчинът открадна една топка от защитата на Хетафе и излезе очи в очи с Моя, като вместо да намери непокрития Фалкао, финтира стража на гостите и на празна врата отбеляза за 2:0.

През втората част нови попадения на "Висенте Калдерон" нямаше, а Атлетико спечели поредни три точки, макар и без дежурното попадение на Тигъра Фалкао.