Атлетико продължава наглед безсмислената гонитба с Барселона (ВИДЕО)

Отборът на Атлетико (Мадрид) постигна втора поредна победа в испанската Примера дивисион и продължава гонитбата с лидера Барселона, след като днес се наложи трудно с 3:1 като гост над Валенсия в мач от 28-я кръг.

Антоан Гризман откри резултата след 24' игра със своето попадение №15 в шампионата за сезона, но само две по-късно Денис Черишев изравни, като това бе и всичко по-интересно през първата част.

През вторите 45' резервата на "дюшекчиите" Фернандо Торес отново изведе тима си напред в 72', а пет минути преди края Яник Ферейра-Караско оформи крайния резултат.

След тази победа момчетата на Диего Симеоне събраха в актива си 61 точки. И макар да изостават на 11 от лидера Барселона, те продължават да опитват да измъкнат нещо повече от сребърните медали от шампионата. Загубата за Валенсия пък означаваше, че те остават 10-ти с 34 пункта.