Атлетико преклони глава пред внушителния Олимпиакос

Финалистът от миналия сезон в Шампионска лига Атлетико (Мадрид) започна тазгодишната си кампания в турнир с неочаквано поражение 2:3 като гост на гръцкия шампион Олимпиакос. Екзалтираните зрители, препълнили стадион „Йоргос Карайскакис“, видяха вълнуващ сблъсък с пет попадения, интрига и много пропуснати положения.

Испанският шампион не допусна нито една загуба като гост през миналия сезон в ШЛ, но този път бе повален още на старта, въпреки че загря за визитата си в Пирея с победа в дербито на Мадрид срещу Реал на „Сантяго Бернабеу“.

Испанският треньор на Олимпиакос Мичел започна с офанзивна тактика и футболистите му в атака се отплатиха като в нито един момент не изпуснаха контрола върху събитията. Резултатът бе открит в 13-ата минута с далечен изстрел на Артур Масуаку, който посрещна неточно изчистена топка при изпълнение на корнер и от границата на пеналтерията прониза Ян Облак.

В 31-ата минута Ибрахим Афелай покачи на 2:0 в момент, който „дюшекчиите“ започваха да налагат натиск. Бившият футболист на Барселона бе изведен сам срещу вратаря от Алехандро Домингес и с великолепно технично отиграване реализира втори гол.

В 38-ата все пак Марио Манджукич върна интригата с попадение за 2:1, с което остави надежда на Атлетико за обрат през второто полувреме. След безплоден натиск след почивката в 73-ата минута Константинос Митроглу отбеляза изключително ценния трети гол за Олимпиакос, с който стана ясно, че „дюшекчиите“ ще преклонят глави.

Впечатляващият с екипа на новия си отбор Антоан Гризман все пак намали на 3:2 в 86-ата минута, но бе твърде късно за гостите да потърсят атрактивно равенство.