Атлетико почна убедително защитата на титлата си (ВИДЕО)

Носителят на трофея от Лига Европа и Суперкупата на Европа Атлетико Мадрид започна с класическа победа защитата на отличието си при гостуването на Апоел в Тел Авив в първия кръг от груповата фаза на турнира.

„Дюшекчиите" не се нуждаеха от много игрово време, преди да покажат нагледно сериозните си намерения към надпреварата. Раул Гарсия, Белозоглу Емре и Марио Суарес контролираха напълно средата на терена за гостите, а тоталната доминация във владението на топката най-накрая даде отражение на резултата в 39-ата минута.

Тогава Диего Коща подаде отлично за нахлуващия Кристиан Родригес, който с мощен изстрел с левия крак не остави никакъв шанс на вратаря Едел Бете - 0:1.

Само 3 минути по-късно самият Коща сложи името си сред голмайсторите - Раул Гарсия отне топката в средата на терена и нахлу в наказателното поле, преди да изведе бразилеца на стрелкова позиция. Последва мощен шут, който отново се оказа неспасяем за Бете и така резултатът стана 0:2.

В 65-ата минута бе фиксирано и крайното 0:3, когато Гарсия излезе от дълбочина, за да засече в мрежата топката от добра позиция в пеналтерията.

Английският Нюкясъл и германският Борусия Мьонхенгладбах стигнаха само до нулеви равенства при визитите си съответно на Маритимо и АЕЛ Лимасол в други по-интересни срещи от Лига Европа.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА АПОЕЛ ТЕЛ АВИВ - АТЛЕТИКО МАДРИД 0:3