
Мадридският Атлетико се завърна сред местата, даващи право на участие в Лига Европа през следващия сезон, след като днес възпитаниците на Кике Санчес Флорес се саморазправиха с гостуващия отбор на Леванте - 4:1.
"Дюшекчиите" доминираха изцяло на своя "Висенте Калдерон", а успехът позволи на Атлетико да се изкачи до шеста позиция, измествайки оттам състава на Севиля. Андалусийците обаче са с мач по-малко, като победа над Виляреал по-късно тази вечер ще ги върне сред носителите на евровизи за следващата кампания.
Иначе днес Атлетико се развихри основно през втората част, след като първите 45 минути завършиха при равенство 1:1. Елиас изведе домакините напред след 19 минути игра, но в 39' Сайседо от дузпа изравни.
Силите на Леванте обаче попривършиха през второто полувреме, когато носителят на Лига Европа се разигра. Кун Агуеро даде тон за голеадата в 50', а отново той увеличи на 3:1 двадесет минути преди края, когато бе точен от дузпа.
Крайното 4:1 пък бе оформено от футболист на Леванте - Мунуа, който в 84' си отбеляза автогол.
Можете да посетите футболен мач по ваш избор с Game of Your Life.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ