Атлетико отново настъпи газта

Отборът на Атлетико Мадрид оглави временното класиране в Примера Дивисион за поне два часа, след като тази вечер воденият от Диего Симеоне състав спечели с 4:2 гостуването си на Райо Вайекано в среща 21-ия кръг.

Така Атлетико поне временно изпревари Реал Мадрид и Барселона на върха в класирането, събирайки актив от 54 точки. Барса обаче може да си върне първото място, ако каталунците спечелят домакинството си на Малага.

Срещата на "Вайекас" стартира във вихрено темпо, като още в 8' "дюшекчиите" откриха резултата. Футболистите на Райо сбъркаха при изнасянето на топката, а Диего Коща намери Давид Вия на добра позиция. Последният стреля хладнокръвно и реализира за 0:1.

Малко след това обаче бе отсъдена дузпа в полза на Райо. Младият Хави Манкийо извърши нарушение в пеналтерията на своя тим, но Тибо Куртоа спаси изстрела на Жонатан Виера.

В 30' Атлетико успя и да удвои преднината си, осъществявайки брилянтна контраатака в половината на Райо. Акцията завърши с асистенция на Хосе Соса към Арда Туран, който на празна врата нямаше как да сбърка - 0:2.

4060754

Интригата на "Вайекас" се завърна пет минути преди почивката, когато "грешникът" Жонатан Виера намали, но малко след това отново Арда Туран възстанови аванса от два гола на Атлетико.

След почивката двата тима си размениха по един гол, а Атлетико не допусна грешки. В 75' Диего Коща отбеляза първия си гол за 2014 година, а секунди по-късно Ларивей оформи крайното 2:4, бележейки втори гол за домакините.