Атлетико оглави класирането в Ла Лига

Атлетико (Мадрид) продължава чудесния си старт в испанското първенство и днес спечели с 4:2 на собствен терен срещу Алмерия в първи мач от 4-ия кръг.

Лесната победа на столичани им осигури 100-процентов актив от 12 точки, като в същото време ги изкачи на върха в класирането за първи път от 1996-а година насам. Алмерия пък е 16-и в класирането преди късните мачове тази вечер и тези от утрешната програма.

Новото попълнение Давид Вия даде на Атлетико преднина в 16-ата минута, след като прати топката в мрежата с левия крак. Защитникът на Алмерия Анхел Трухильо не успя да изчисти топката и това помогна на Вия.

Диего Коща направи 2:0 в 36-ата минута от дузпа, отсъдена заради събаряне на Фелипе Луис от Ернан Пелерано. Родри върна едно попадение за южняците от Алмерия, но в 64-ата минута от фаул Габи направи 3:1.

Три минути след това Раул Гарсия вкара четвърти гол във вратата на гостите, засичайки центриране от дясно на Хуанфран.

Накрая Алексис Видал оформи крайното 4:2. По-късно днес Барселона приема Севиля, а Реал (Мадрид) е гост на завърналия се в Примера дивисион отбор на Виляреал.