Атлетико не се даде на Реал в градското дерби (ВИДЕО)

Отборите на Атлетико (Мадрид) и Реал Мадрид не излъчиха победител в градкосто дерби от седмия кръг на Примера дивисион. Карим Бензема изведе гостите напред в резултата още в началото на срещата, а в края Лучано Вието изравни.

След поделените точки "дюшекчиите" остават пети с 13 пункта, а Реал заема втората позиция с 15, една по-малко от изненадващия лидер Виляреал.

Отборът на Атлетико започна по-настоятелно срещата, като до 7-мата минута организира няколко атаки, но без да се стигне до завършващ удар. 60 секунди по-късно обаче Реал създаде добра контра атака, при която Дани Карвахал нахлу от дясно в половината на домакините и центрира към наказателното поле, където Карим Бензема се извиси над всички и с глава откри резултата.

Постепенно играта се изравни, но до 20-та минута, когато Фернандо Торес бе изведен в половината на гостите. Той изгуби топката, но там бе Тиаго Мендес, който овладя в наказателното поле и бе фаулиран от Серхио Рамос - дузпа. Зад топказа застана Антоан Гризман, но Кейлор Навас показа класа и отрази изстрела на нападателя.

В 33-та минута "белия балет" отново стигна до прекрасна атака, като Карвахал намери Иско в наказателното поле. Испанецът върна на "дъгата" за Кристиано Роналдо, но суперзвездата на тима стреля неточно. Пет минути по-късно отново португалецът бе център на внимание при отсъден пряксвободен удар, но шутът му отново не намери целта.

Пет минути преди почивката обаче, десният бек на гостите получи травма и трябваше да напусне принудително терена, като на негово място се появи Алваро Арбелоа.

Момчетата на Диего Симеоне опитаха да измислят нещо в последните минути на първата част, но Реал показа стабилна игра в центъра на терена и спокойно запази притежанието на топката до съдийския сигнал за края на първата част.

Втората част започна равностойно, а първи до голова опасност стигнаха домакините след точно час игра. Те напреднаха в половината на противника и в крайна сметка Гризман стреля по посока вратата на Навас, но топката срещна тялото на Рафаел Варан и се отдалечи от целта.

Фернандо Торес се позагуби сред избраниците на Диего Симеоне и това накара треньора да замени бившия футболист на Ливърпул и Челси, а на терена се появи лятната покупка Джаксън Мартинес. Рафаел Бенитес също предприе промяна в отбора си и замени Иско за сметка на Гарет Бейл, който лекуваше травма и за това не започна като титуляр.

Промяната в атаката на "дюшекчиите" даде резултат и те на два пъти опитаха удари по посока вратата на "кралския клуб". На мястото си обаче бе стражът на гостите, който и при двете центрирания улови кълбото в ръцете си. По всичко личеше обаче, че Бенитес ще опита да запази резултата, тъй като 15 минути преди края на срещата единственият чист нападател Карим Бензема напусна терена, а на негово място се появи лятната покупка Матео Ковачич.

10 минути преди края на срещата Лучано Вието получи добро центриране в наказателното поле на Реал Мадрид и стреля с глава, но ударът му премина в страни от вратата.

Сами две минути по-късно младият нападател получи възможност да се реваншира. Мартинес проби от ляво и опита центриране към Гризман, но топката му бе избира току пред краката. Кълбото обаче попадна във Вието, който необезспокояван изравни в опразнената врата на гостите.

В добавеното време на срещата домакините можеха да осъществят пълен обрат, след като бившият нападтел на Порто отправи коварен удар в левия ъгъл на Навас, но стражът изби в корнер, след който не последва нищо интересно.

"Дюшекчиите" допуснаха две загуби в последните си четири мача, но въпреки това се държат близо до лидерите в класирането с четири победи, които за момента им отреждат петото място с 12 точки.

"Белия балет" пък стартира с изненадващо равенство срещу Спортинг (Хихон), а в последния кръг направиха същото и с Малага. Въпреки това те постигнаха и четири победи, като допуснаха един единствен гол, а вкараха цели 14. За момента са с актив от 14 пункта и при победа днес ще си върнат първото място, което за момента се заема от Виляреал.

Според статистиката Атлетико е един от отборите, които могат да се похвалят със силни двубой срещу "кралския клуб", като те не са допускали поражение в шампионата от април 2013 година, когато на "Висенте Калдерон" губят с 1:2. В следващите 4 мача те постигат три победи и едно равенство, като два от успехите са на "Сантяго Бернабеу" - 0:1 и 1:2. Последният успех пък на днешните домакини ще се помни дълго и от двата тима, след като те спечелиха с внушителното 4:0 през февруари 2015 година.

За домакините на вратата ще стартира Ян Облак. Пред него в защита ще действат Хуан Фран, Диего Годин, Хосе Хименес и Филипе Луис. В центъра ще оперират Габи Фернандес, Тиаго Мендес, Оливер Торес и Анхел Кореа, а в нападение е познатата двойка Фернандо Торес и Антона Гризман.

За "белия балет" на терена ще излезнат: Кейлор Навас на вратата. В защита - Дани Карвахал, Рафаел Варан, Серхио Рамос и Марсело. Тони Кроос и Лука Модрич са двойката дефанзивни халфове, а Кристиано Роналдо, Иско и Каземиро ще подпомагат единствения нападател Карим Бензема.